Životný štýl

 
 DEZIDER je moje meno. 
Od malička ma zaujímali humanitné súvislosti, ktoré sprevádzajú život človeka, filozofia - veda o živote, hľadanie zmyslu života s dôrazom na jeho kvalitu, konanie dobra a zla. Lebo človek žije vtedy, keď jeho život má zmysel a končí život vtedy, keď už je koniec - keď už žiť nemá zmysel. Kvalita života je jeho obsah - aktivity, skutky ktoré sa udejú a ich meratelné objektívne humánnou spoločnosťou akceptované výsledné hodnoty, ktoré hovoria o tom či život žijeme správne alebo nesprávne. S aktivitami začíname už veľmi skoro pod vplyvom rodičov a teda v ich mene alebo už skôr či neskôr na vlastné "triko" vo vlastnom mene a konáme tak potom nepretržite - mnohí v tom lepšom prípade až do konca svojho života. Na mysli mám aktivity za odmenu - z niečoho predsa musíme žiť, ale aj aktivity ktoré tešia naše "ego" , aktivity z lásky alebo z nenávisti k iným a všeličo iné tvorivé čo si myslíme, že vraj "MUSÍME" robiť.
Ale existujú aj obdobia života kedy "NEMUSÍME robiť. Teraz nemám na mysli nočný čas, ktorý nám príroda na tvrdo a prísne vymedzila na fyzickú a psychickú regeneráciu - SPÁNOK. Myslím na časové obdobie počas dňa či počas roka kedy "akože" nemusíme nič, myslím na RELAX - aktivity iné ako je práca, povinnosti, naháňanie sa za kadečím v mene svojom alebo v mene toho kto nás za to platí.
Myslím totiž na VÁŠ životný čas milí nvštevníci webu vymedzený na aktivity či lepšie povedané  "neaktivity" ktorým hovoríme  "oddych či relax" konané mimo Vášho trvalého bytia.
Myslím na vedomú, plánovanú a Vami manažovanú regeneráciu Vašej energie - Vašich fyzických a psychických síl v tých najkrajších miestach Slovenska na to stvorených a to ako súčasť Vášho ZDRAVÉHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU.
RELAX -nepopierateľne je to veľmi vážna, dôležitá časová a obsahová stránka života každého zodpovedného človeka bez naplňania ktorej vlastne kvalitný život nie je možné viesť. 
Je mojim cielom, aby som obsahom - informáciami  prezentovanými na mojich web stránkach, ktoré sú zamerané na propagáciu SK turizmu v tomto pomohol VÁM MILÍ NÁVŠTEVNÍCI.
 
Dovoľte mi aby som sa predstavil myšlienkami, ktoré vyslovil pán Max Ehrmann skoro pred 100 rokmi nakoľko sú mojej mysli a môjmu konaniu veľmi blízke.
 

Dezider meno  Pochádza z latinského slova „desiderium“ -  túžba, žiadosť. Meno teda znamená „vyžiadaný, vytúžený“ alebo „žiadajúci“.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

"Desiderata" (Google preklad)

Choďte pokojne uprostred hluku a zhonu, a spomenúť si, čo mier môže byť v tichu. Ak je to možné, bez toho aby kapitulácie byť zadobre so všetkými osobami. Hovorte svoju pravdu ticho a jasne, a načúvať druhým, dokonca aj nudné a nevedomia, aj oni majú svoj príbeh. Vyvarujte sa hlasné a agresívne osoby, ktoré sú Vexations* duchu. Ak budete porovnávať sa s ostatnými, môžete sa stať márne a horké, že vždy bude existovaťčší či menší počet osôb než seba. Užite si svoje úspechy, rovnako ako vaše plány. Majte záujem o vlastnú kariéru, ale pokorný, je to skutočné vlastníctvo v meniacich sa bohatstvo času. Buďte opatrní vo svojich obchodných záležitostí, pretože svet je plný podvodu. Ale nech to nie je slepý, aby si aké cnosti je, veľa ľudí sa snaží pre vysoké ideály a všade je život plný hrdinstva. Buďte sami sebou. Zvlášť, nie predstierať náklonnosť. Ani byť cynický o láske, lebo tvárou v tvár všetkej vyprahnutosti a rozčarovanie je ako trvalka ako tráva. Vezmite láskavo radu rokov, elegantne vzdávať veci mládeže. Starajte sa o silu ducha, aby Vás chránil v náhlom nešťastí. Ale nie utrpenie sami s tmavými predstavy. Mnoho obáv sa rodí z únavy a osamelosti. Za zdravú disciplínu, byť nežný sám so sebou. Ste dieťaťom vesmíru, nie menej ako stromy a hviezdy, máš právo byť tu. A či už je alebo nie je jasná, nie je pochýb o tom, že vesmír sa odohráva tak, ako má. Preto sa v mieri s „Bohom“ so svetom, čo si predstaviť ho byť, a bez ohľadu na svoje práce a túžby, v hlučnom zmätku života udržať mier s vašou dušou. So všetkými jeho podvod, driny a zlomených snov, je to stále krásny svet. Buďte veselý. Snažte sa byť šťastný.

Max Ehrmann 

Desiderata

slávna báseň napísaná Max Ehrmann úmyslami "veci, ktoré sú žiadúce." Je naliehavo žiada, aby ľudia videli krásu a problémy sveta, skrze múdry, nádeje a súcitné oči. Báseň Desiderata sa dotkol bezpočet ľudí, pretože bola napísaná v roku 1927.
 
*Vexation ... súženie, trápenie, znepokojovanie, rozčulovanie, otravovanie, hnev, zlosť, týranie

 

ŽIVOTNÝ ŠTÝL - inými slovami povedané "Spôsob života a našou ľavou a pravou mozgovou hemisférou uplatňované jeho riadenie - manažment" je spôsob akým život vlastným pričinením alebo pod vplyvom iných prežívame od doby ešte pred našim narodením až po našu smrť. Merítkom životného štýlu je KVALITA ŽIVOTA, ktorý žijeme.

Spôsob - manažment - vedomie a nevedomie , stav mysle a skutky - teda spôsob akým už naši "RODIČIA", ale neskôr už len "MY" život vedieme rozhoduje o jeho kvalite. O tom či ho prežijeme v dobrom zdraví, v pokoji a spokojnosti, naplnenosti zmysluplnymi hodnotami, primeranom bohatsve duchovnom i materiálnom, sebarealizácii osobnej či pracovnej za odplatu pod svojim menom, alebo v službách a mene niekoho iného.

Aktivita a Relax - v priebehu 24 hodín denne - cez deň a v noci , 7 dní v týždni a 365 dní v roku - v súlade zo zákonmi prírody na Jar, počas Leta, v Jeseni a počas Zimy ... a  "rozmenené na drobné" sú dve základné "protichodné" oblasti ľudského konania, ktorých rovnováha rozhoduje o tom či náš život vedieme správne alebo nie.

 

  VIDEO - Cesty k sebe

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode